Sağlıkta Dijital Dönüşüm Hayatımızı Kolaylaştırıyor

Birçok resmi kaynakta “hastalıkları iyileştirmek, hafifletmek veya önlemek amacıyla başvurulan teknik ve bilimsel çalışmaların tümü” olarak tanımlanan tıp bilimi; milattan önce 700. yılda antik yunanda başladığı yolculuğuna, içerisinde bulunduğumuz yüzyılın nefes kesen teknolojik gelişimini de ekleyerek, devam ediyor.

Sağlık sunucuları; çağdaş yaşamın gerektirdiği hız, sosyokültürel değişimin yansımaları ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile klasik hekim hasta ya da hastane bakım süreçlerine alternatif gösterilebilecek farklı çözüm önerileri geliştirmeye başladı.

İkinci dünya savaşı yıllarında kullanılan, fiziki olarak bir odayı kaplayan büyüklükteki bilgisayar ve kablolu telefonların yerini; cep telefonları ve tabletler hatta akıllı saatler aldı.  Son yirmi yılda geldiğimiz noktada birbirinden farklı mobil aplikasyonlar, yapay zekâ ve giyilebilir teknolojiler ile beden kitle indeksimizi, aldığımız ve yaktığımız kaloriyi, vücut bileşimimizi, kandaki oksijen oranımızı, kalp atış sayımızı ve ritmini günlük, hatta anlık olarak takip edebiliyoruz.

Hekim muayenesi veya rutin kontrollerimizi yaptırabilmek için hastaneye gitmek zorunluluğumuzu ortadan kalktığı bir dönemdeyiz. Tüm günümüzü doktor görüşmesine göre planlamak, önemli bir işimizi veya tatilimizi yarıda bırakmak, bağlı bulunduğumuz kurumdan izin almak zorunda kalmamak hayatlarımızı kolaylaştırıyor.

Medline Sağlık Grubu olarak bizlerde bu alanda ülkemize model oluşturan sağlık kurumlarından bir tanesi olmanın haklı gururunu yaşıyor, sunduğumuz online hizmetler ile dijital dönüşüme öncülük ediyoruz.

2024 yılına başlangıç yaptığımız bu günlerde; acil sağlık, evde sağlık ve online sağlık hizmetlerimiz ile size özel sağlık sunumları üzerinde çalışmanın heyecanını yaşıyoruz.

İhtiyaçlarınızı ertelemeyeceğiniz, sağlıklı bir yıl dileriz.

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir